Постановою Таращанського районного суду Київської області від 13.11.2019 (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/85720085) провадження по справі про адміністративне правопорушення № 379/1242/19, передбачене ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп’яніння), щодо мого підзахисного за призначенням Л. закрито у зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Щодо підзахисного 08.09.2019 працівниками Таращанського відділення поліції складено адмінпротокол по факту події у вигляді відмови Л. від проходження огляду на стан сп’яніння, яка буцімто мала місце 07.09.2019.
Підзахисний свою вину категорично заперечив, як і сам факт керування автомобілем.
Неодноразові судові виклики з метою надати пояснення по факту складання адмінматеріалів як працівники поліції, так і поняті, які під час складання таких матеріалів запрошені останніми, проігнорували.
При прийнятті рішення суд послався на ст. 62 Конституції України, згідно якої обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях, а всі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь, а також вказав на те, що сукупність лише письмових доказів суд вважає недостатнім для ствердження про наявність в діях Л. складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
P.s. В даній судовій справі Л. під час судового розгляду у встановленому порядку скористався своїм правом на захисника за призначенням за рахунок держави через систему безоплатної правової допомоги як такий, що підпав під відповідну категорію, передбачену п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Білоцерківським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги адвокату видано доручення на захист інтересів Л.
Перелік суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу визначено статтею 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Згідно п. 1 ч. 1 вказаної статті Закону до таких суб’єктів відносяться у т.ч. особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, а також особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб – на всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 такого Закону.
За отриманням додаткових роз’яснень кожен може звернутись до одного із бюро правової правової допомоги, які є у відповідних районних центрах, або відповідного місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які наявні у великих містах.
Також кожен має право звернутись усно за номером телефону “гарячої лінії” Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги: (0-800-213-103).
Адвокат Сергій Ткаченко. 26.11.2019.