Судом визнано протиправними дії та бездіяльність інспектора МНС під час проведення позапланової перевірки. Позитивна судова практика.

  Ще у квітні 2018 року до Київського окружного адміністративного суду в інтересах мого клієнта – Комунального закладу Київської обласної ради «Обласна лікарня відновлювального лікування» («Водолікарня») подано позов до Головного інспектора Миронівського районного сектору Головного управління Державної служби України з питань надзвичайних ситуацій у Київській області майора служби цивільного захисту Ч. («Інспектор»), третя особа – Головне управління ДСНС України в Київській області, про визнання протиправними дій та бездіяльності.вв

  По закінченню судового розгляду рішенням Київського окружного адміністративного суду (головуючий суддя Панченко Н.Д.) від 14 червня 2019 року у адміністративній справі № 810/2042/18 позов задоволено повністю, зокрема суд констатував протиправність дій та бездіяльності Інспектора під час проведення позапланової перевірки Водолікарні щодо додержання нею вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки, зокрема суд своїм рішенням:

  1) визнав протиправною бездіяльність Інспектора, яка виявилась у:

  – неознайомленні головного лікаря Водолікарні з підставою проведення позапланової перевірки;

  – ненаданні головному лікарю копії посвідчення на проведення позапланової перевірки;

  – непред’явленні службового посвідчення;

  – невнесенні перед початком позапланової перевірки до журналу реєстрації перевірок запису про її проведення;

  – ненаданні для підпису головному лікарю акту по результатах перевірки, а також примірника такого акту в останній день перевірки;

  2) визнав протиправними дії Інспектора, які виявились у:

  – проведенні позапланової перевірки за відсутності головного лікаря Водолікарні;

  – з’ясуванні питань, які не зазначені в посвідченні на проведення перевірки (суд визнав те, що Інспектор під час проведення перевірки вийшов за коло питань, передбачених направленням на її проведення).

  Мотивуючи своє рішення, суд I інстанції констатував порушення Інспектором положень Кодексу цивільного захисту України та Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» в частині порядку проведення позапланової перевірки Водолікарні щодо додержання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, внаслідок чого Інспектором допущено протиправні дії та бездіяльність.


  Файл. Рішення окружного адміністративного суду по Водолікарні від 14.06.2019.


  P.S. Вдячний адміністрації Водолікарні, зокрема головному лікарю Горкуші О.П., за довіру здійснювати представництво інтересів закладу в такій непростій судовій справі.

  Довідка. Основною метою діяльності Водолікарні є: забезпечення населення Київської області висококваліфікованою поліклінічно-консультативною та стаціонарною медичною допомогою, основним лікувальним засобом якої є використання мінеральної радонової води Миронівського родовища підземних мінеральних радонових вод із свердловин, розташованих на території закладу.

  Щороку у Водолікарні безкоштовно проходять лікування більш як півтори тисячі хворих, в т.ч. учасники бойових дій, інваліди, постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС, соціально вразливі категорії населення тощо.

   Адвокат Сергій Ткаченко.  14/07/2019.


  До огляду стаття в іншій судовій адміністративній справі за представництва мною цього ж клієнта: «Успішне представництво в суді інтересів Миронівської Водолікарні в справі про застосування заходів реагування у вигляді зупинення її експлуатації» (публікація від 14.01.2019).


  Мої контакти: тел.: (098)443-84-48; e-mail: sergtkachenko1@ukr.net.

  Посилання на профіль в Єдиному реєстрі адвокатів України.